Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kurs. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kurs. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 18 lutego 2019

Półperełki


                                                                         Witajcie....

        Dzisiaj moje rozwiązanie na płynne perełki 
moje preparaty mają nawet 5 lat ....czasy gdy bawiłam się w decoupage.....
nadszedł czas aby się za wszystkie zabrać gdyż dokupowałam i ze względu 
na czas schnięcia w ostatnim etapie potrafiłam zepsuć prace......



Perełki powyciskałam na mate do mediowania ...można na papier do pieczenia ....


Z preparatów u góry tyle mi wyszło.....




Kropeczki muszą 8 godzin schnąć .....delikatnie wystarczy poruszyć same odpadają ....



Dla mnie nr jeden Fabrica Decoru ...
łatwość tworzenia , idealna buteleczka nie tracimy siły aby stworzyć kolejną perełkę 
brak zatykania , idealny kształt jaki chcemy uzyskać
 widzimy kiedy buteleczka jest całkowicie pusta.


poniedziałek, 10 grudnia 2018

Pudełeczka

Witajcie....

                         Dzisiaj pudełeczka ostatnia trzecia możliwość tablicy We r  3w1 .....
              kurs zrobiony wcześniej...już znam przyczynę przyciemniania fotek przez program....
  niestety te muszą zostać jakie są....program po dodaniu znaku wodnego bardzo mi zmienił jakość....





Zaczynamy wybieram największy rozmiar  12 cali czyli 30/30cm


               Rozkładam tablicę :)


                                 Papier przykładam do linii XL



                                     Liniami bigowania -bigujemy oraz klikamy przyciskiem

                                Na każdym rogu powtarzamy czynność, odwracamy papier i na liniach przecięcia robimy dodatkowe przecięcie aby na każdym boku powstały po 2 sztuki wyciętego trójkącika.




Zaginamy każde bigowanie aby pudełko ładnie się składało....


                                     tutaj przykładamy rogi naszego kwadratu aby powstało zapięcie



                           Zamykamy boki pudełeczka.....



sobota, 10 listopada 2018

Kokarda

Witajcie ...


   Dzisiaj zaprezentuje jak łatwo wykonać kokardy na tablicy We r  3w1 ...
                      poznaliśmy już jak zrobić koperty....kurs


            Zobaczcie jak łatwo .....idealny dodatek na prezenciki :)....:)

  
                                                                   Zaczynamy ...:)

           Wybieram rozmiar XXL, szerokość  3 pasków to 1i 1/2 cala....a długość odpowiednio 10, 51/4, i 3/8



                                                                          Mamy 3 paski



Dla pierwszego paska szerokość 1 1/2  długość 10 cali - przykładamy do tablicy i  przyciskiem na 5 calach dociskamy z obu stron....

                                   Następnie sama rogi tak jak pokazuje linia - BOW  Guide


                                          Tak wygląda pasek po użyciu przycisku do cięcia


                                      Teraz końcówki sklejamy aby powstały brzuszki :)




     Teraz drugi pasek wg instrukcji ciecia czyli znów 1 1/2 szerokość długość 5 1/4...linia ciecia 2 5/8



                                               Został jeden malutki paseczek do naklejenia na środek


                                                                      Sklejamy gotowe....

                              

                                                                                  Pozdrawiam

poniedziałek, 22 października 2018

Koperta-kurs

Koperta


                                                                    Witajcie ....

  Dziś WAM zaprezentuje jak łatwo zrobić koperty z tablicy firmy  We R   
zakupiłam tablicę która daje możliwość zrobienia :
koperty , kokardy , pudełka ....
W tym poście przedstawię kopertę ....
czasem boimy się kupować tego typu tablic ze względu na ograniczenia językowe
i panicznie boimy się że nie zrozumiemy instrukcji zwłaszcza że tam wiele 
tabelek, linii ...ale to tylko na  pierwszy rzut oka może wystraszać :)
A teraz sami oceńcie ......
Co nam jest potrzebne :
tablica
linijka  cm/cale 
papier
klej lub taśma klejąca

                               Otwieramy skrzydło  tablicy gdzie widzimy tabelki -ściągę


                                            Podkreśliłam linijką jaki wymiar przygotuje koperty :

Card size = wymiar kartki jaki wejdzie do koperty  ( 4cali x4 cali)
Papier size= wymiar kartki jaki musimy przygotować -zawsze zaczynamy od kwadratu (7cali )
Punch guide = przycisk dziurkacza ( 3 1/2)


                        Rozmiar jaki wybrała to papier 7cali  = 17,5 cm ....warto mieć długą linijkę !!!!!!
 

                               Zaglądamy do naszej tabelki gdzie mamy wymiar ,,  Punch guide''  3 1/2


                                    Wyciągamy,, nożyk  '' który jest z boku tablicy  i po linii rowka bigujemy


                   A następnie z góry przyciskiem robimy klik  - zrobi się nam  delikatne wcięcie....


                                  Kartkę obracamy w lewo aby czynność powtórzyć na  3 pozostałych bokach




                 Corner rouder = zaokrąglarka rogu.......w tym miejscu ładnie zaokrąglimy rogi :)


                                                  mój ulubiony klej z biedronki :)


                                       Wystarczy skleić i mamy......

Pozdrawiam